Odkryj Kraków

Spacerem po Krakowie - wprowadzenie

Kraków to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i nadal czynnie rozwijających się polskich miast. Z jednej strony ogromna ilość zabytków, z drugiej - co roku otwierane nowe muzea, centra kongresowe, hale sportowe i stadiony. 

Czytaj więcej

Krakowski Kazimierz

Broken Fingaz - mural na Kazimierzu poświęcony pamięci rodziny Bosaków

Dzielnica Kazimierz, zwana „żydowską” była samodzielnym miastem, utworzonym w 1335 roku przez fundatora - Kazimierza Wielkiego na bazie kilku istniejących od XI wieku osad. W 1494 roku, Jan Olbracht - naciskany przez zniemczone kupiectwo, pragnące pozbyć się konkurencji - korzystając z przywileju „de non tolerandis Judeis”, usunął Żydów z Krakowa na podmiejski Kazimierz, którego granice przebiegały w kwartale pomiędzy Wawrzyńca, Józefa, Bożego Ciała i Miodową.

Czytaj więcej

Alternatywne atrakcje Krakowa

Stałe punkty programu zwiedzania Krakowa to m.in. Wawel, Rynek Główny, dzielnica Kazimierz oraz wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Co zrobić jeśli do Krakowa przyjeżdżamy na dłużej lub jest to nasza kolejna wizyta? A może pogoda dzisiaj nie rozpieszcza? W tym miejscu znajdziecie kilka inspiracji na nieoczywiste sposoby spędzania czasu w Krakowie, również w deszczowe dni. Zapraszamy!

Czytaj więcej