Parkowanie w Krakowie

Jak zaparkować w centrum Krakowa?

Ścisłe centrum krakowskiego Starego Miasta jest wyłączone z ruchu samochodowego. Wjazd jest dostępny wyłącznie dla dostawców i służb specjalnych. Prosimy zatem o parkowanie na dostępnych miejscach w ulicach otaczających centrum Krakowa lub korzystanie z dostępnych parkingów płatnych. Prosimy o samodzielną rezerwację parkingów strzeżonych. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje na temat parkowania w Krakowie oraz parkingów w okolicy naszych apartamentów.

 

KRAKÓW - PARKINGI NAZIEMNE

KRAKÓW -  PARKINGI PODZIEMNE

STREFY OGRANICZONEGO RUCHU I PARKOWANIA

W Krakowie, w obrębie centrum, obowiązują: strefa ograniczonego ruchu i parkowania. Parkowanie w tych strefach wiąże się z koniecznością opłaty lub jest dozwolone jedynie dla pojazdów uprawnionych do wjazdu w strefę ograniczonego ruchu.

Znak D-44 - „postój płatny” oznacza konieczność uiszczenia opłaty za parkowanie. W strefie tej zabroniony jest postój pojazdu bez wniesienia opłaty. Znaku nie odwołuje najbliższe skrzyżowanie. Szczególnie prosimy uważać na znaki Strefy A (wyłącznie dla pieszych) oraz Strefy B (wyłącznie dla pojazdów z zezwoleniem) wraz ze znakiem B-1 - „zakaz wjazdu”, który obowiązuje w okolicach Rynku Głównego.

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-20:00. W niedziele oraz święta parkowanie jest darmowe. Postój opłacany jest w parkometrach, wydrukowaną kartę postojową należy umieścić za przednią szybą pojazdu. Na ulicach obecni są kontrolerzy Strefy, którzy sprawdzają ważność kart postojowych. 

Dodatkowe informacje dotyczące stref ruchu i parkowania w Krakowie »

 

PARKOWANIE NA TERENIE STREF A,B,C

Płatności obowiązują od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 - 20:00, pozostałe dni i godziny bezpłatnie.


PARKOMETRY W KRAKOWIE

Płatność w krakowskich parkometrach:
    - bilonem
    - kartami zbliżeniowymi typu PayPass w wybranych automatach


ABONAMENTY POSTOJOWE

      - nabywanych w Biurze Strefy Płatnego Parkowania Miejskiej Infrastruktury Sp. z o.o.
      - nabywanych w formie elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej eabonamenty.mi.krakow.pl


​PŁATNOŚCI ZA POŚREDNICTWEM TELEFONU KOMÓRKOWEGO

      - za pomocą aplikacji na telefony komórkowe - SkyCash
      - przy użyciu usługi Pango
      - przy użyciu usługi moBilet