Wypożyczalnia rowerów

Jak zwiedzić Kraków na rowerze?

W Krakowie działa bezobsługowa wypożyczalnia rowerów Wavelo. Na stronie wypożyczalni należy dokona rejestracji, wypełnić dane i zaakceptować regulamin. Na podany numer telefonu i adres email zostanie wysłany kod. Następnie rejestrujemy się w systemie i wpłacamy minimum 20 PLN na swoje konto.
Mapa terminali jest dostępna na stronie. Biuro Obsługi Klienta: +48 12 290 33 33

Na dowolnym terminalu podajemy numer klienta oraz kod PIN i postępujemy zgodnie z instrukcją na ekranie. Rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka - należy wyciągnąć blokadę U-lock. Przy zwrocie roweru - należy jedynie przypiąć rower blokadą U-lock do dowolnego stojaka. Prawidłowy zwrot oznaczany jest sygnałem dźwiękowym. Jeśli na stacji nie ma wolnego stojaka, rower można postawić obok stacji i zabezpieczyć blokadą U-lock a następnie wcisnąć przycisk Zwrot i postępować zgodne ze wskazówkami na wyświetlaczu terminala.

Identyfikacji przy wypożyczeniu można dokonać również przy pomocy kart działających w technologii zbliżeniowej - np. Krakowskiej Karty Miejskiej. Przy kolejnych wypożyczeniach, zamiast identyfikacji za pomocą telefonu i PIN-u, wystarczy zbliżyć taką kartę do czytnika.

Cennik:
Rozliczenie miesięczne: 19 zł za miesiąc, do wykorzystania 60 minut jazdy dziennie.
Rozliczenie miesięczne: 24 zł na miesiąc, do wykorzystania 90 minut jazdy dziennie.
Rozliczenie dobowe: 29 zł - 12h jazdy do wykorzystania w ciągu 24h.
Rozliczenie minutowe: 0,19 gr za minutę jazdy.